Ekonomi

Church & Dwight ilk çeyrekte satışlarını %5,1 artırarak tahminleri aştı

NEW YORK – Church & Dwight Co., Inc. (NYSE:CHD), 0,87 dolarlık konsensüs tahmininden 0,09 dolar daha yüksek olan 0,96 dolarlık düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) ile analist beklentilerini aşarak güçlü bir ilk çeyrek bildirdi. Şirketin net satışları %5,1 artarak 1,5 milyar dolara ulaştı ve analistlerin 1,49 milyar dolarlık tahminini geride bıraktı.

Şirketin performansı, brüt kar marjında 220 baz puanlık önemli bir genişleme ve raporlanan EPS’de geçen yılın aynı dönemine göre %13,4’lük bir artışla dikkat çekti. Satın almaların ve kur dalgalanmalarının etkisinin hariç tutulduğu organik satışlarda da %5,2’lik sağlıklı bir artış görülürken, yurtiçi büyüme %4,3 ve uluslararası büyüme %8,8 gibi etkileyici bir oranda gerçekleşti.

CEO Matthew Farrell güçlü sonuçları şirketin sağlam marka portföyüne ve başarılı yeni ürün lansmanlarına bağladı.

Farrell, “İlk çeyrekteki olağanüstü sonuçlarımız markalarımızın gücünü, yeni ürünlerimizin erken başarısını ve sürekli olarak uygulamaya odaklanmamızı yansıtıyor” dedi. Farrell ayrıca organik satışların başlıca itici gücü olarak hacim artışının rolünü vurguladı ve bunun yıl boyunca devam edeceğini öngördü.

Şirketin online satışları ilk çeyrekte toplam tüketici satışlarının %20,5’ini oluşturarak bir önceki yılın ilk çeyreğine kıyasla %14,9’luk bir artış gösterdi. Bu dijital büyüme, etkin işletme sermayesi yönetimiyle birleşerek şirketin tüm yıl boyunca faaliyetlerinden yaklaşık 1,05 milyar dolar nakit elde etmesini sağladı.

Church & Dwight, net satışlarda %4 ila %5 arasında bir büyüme ve düzeltilmiş EPS’de %8-9 arasında bir artış bekleyerek tüm yıl görünümünü yükseltti. Brüt kar marjı artış tahminleri de yaklaşık 75 baz puana yükseltildi.

Japonya merkezli bir distribütör olan Graphico’nun satın alınması, Church & Dwight’ın uluslararası varlığını daha da güçlendirecek ve şirketin Asya-Pasifik bölgesindeki işlerinin genişlemesine katkıda bulunacak.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Kazançların açıklanmasının ardından hisse senedi fiyatında kayda değer bir yüzdelik değişim olmamasına rağmen, şirketin mali sağlığı ve stratejik girişimleri gelecek için istikrarlı bir görünüme işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

bahcelievlerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu