Teknoloji

Samsung, bazı özelliklerini güncellemeyip Galaxy S23’ü daha ucuza satma peşinde

Samsung’un, önümüzdeki yılın başlarında satışa sunulması planlanan temel Galaxy S23 modeli için farklı maliyet düşürme stratejilerini benimseyebileceği söyleniyor. Pekala, şirket bunu nasıl yapacak?

Galaxy S23 Ultra, Samsung’un 2023 için en iyi amiral gemisi telefon girişimini temsil etse de, standart Galaxy S23’te bazı özelliklerinin azaltıldığını veya düşürüldüğünü görebiliriz. Bir söylentiye göre, böyle bir düşüşün görülebileceği alanlardan biri titreşim motoru, yani dokunsal geri bildirim.

Bu, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra‘nın 2022 modellerinden daha düzgün dokunsal geri bildirim alacağı, fakat Galaxy S23‘ün ise almayacağı manasına gelebilir. Yani, telefonun dokunsal geri bildirim motoru, kıymetli olan modellerine nazaran “bilinçli” olarak iyileştirilmeyebilir. Bu da, daha ucuz bir Galaxy S23 satın alma talihini beraberinde getirecektir.

Bu tercih elbette yoruma açık. Şayet bu atılım gerçekleşirse, yeni telefonların ortasındaki değerli – ucuz seçenekleri ortasında sadece konfigürasyon manasında şuurlu yapılan farklılıklara biri daha katılacak. Öte yandan bu söylentinin hakikat olduğunu varsaysak bile, temel Galaxy S23’ün Galaxy S22’den daha ucuz olacağının da bir garantisi yok. Samsung bir yandan da FE (Fan Edition) boşluğunu daha uygun fiyatlı bir Galaxy S23 ile doldurmaya çalışabilir. Öte yandan, yaz aylarına kadar uzanan raporlar FE serisinin 2023’te geri dönebileceğini öne sürüyordu. Lakin Samsung bu yıl yeni bir S22 FE modeli piyasaya sürmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu